Connect with us

Дарбо Дембо: Максимално сериозно на победа против Борец

Шкупи и турскиот стратег Умит Каран со натпреварот од 8. коло во Првата македонска фудбалска лига, денеска од 15 часот, означуваат нов меѓусебен почеток. Каран се врати на клупата на чаирчани по отказот кој го доби Мухарем Бајрами по поразот од Струга ТЛ.

Првиот дуел по водство на старо-новиот тренер Шкупи ќе го има против Борец носејќи ја фаворитската улога. Сепак, во таборот на чаирчани се свесни дека ќе биде повеќе од тежок дуел против една од најцврстите екипи во лигата.

„Подготвени сме да го дадеме максимимот на натпреварот против Борец, противник за кој носиме максимален респект. Но, на терен ќе направиме се за да дојдеме до трите бода“ – вели најдобриот фудбалер на Шкупи, Дарбо Дембо.

Уште еден интересен дуел денеска во Скопје. Македонија ЃП ја пречекува „забревтаната“ Струга ТЛ кој има одличен почеток на сезоната. Јасно е дека „лавовите“ ќе атакуваат на трите бода во желбата за дополнителен приклучок на врвот од табелата.

ПРВА ЛИГА – 8. КОЛО (денеска, 15 ч.)
Скопје: ШКУПИ – БОРЕЦ
Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС
Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СТРУГА ТЛ
Скопје: РАБОТНИЧКИ – АК. ПАНДЕВ
Струмица: БЕЛАСИЦА – РЕНОВА

УТРЕ (15 ч.)
Битола: ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови