Connect with us

Чурлинов го облече дресот на Шалке (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов оваа сезона ќе го носи дресот на Шалке 04. Тој ги мина медицинските прегледи и пристигна на едногодишна позајмица во тимот од Гелзенкирхен.

Чурлинов на промоцијата веќе го облече култниот дрес на Шалке 04 и мора да се признае дека добро му прилега.

Advertisement

Facebook

Тимови