Connect with us

Бруно Фернандеш од Мундијалот: Утре – цела Македонија за Вардар

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар утре со пријателски натпревар против Железничар ќе прослави јубилеј од 75 години постоење. Исто така и навивачката група „Комити“ ќе слави 35 години од постоењето.


Португалската ѕвезда Бруно Фернандеш, со посредство на Стефан Ристовски, кој е негов голем пријател, порачува утре цела Македонија да дојде на прославата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови