Connect with us

Брегалница со убедлив триумф против Дубочица

Македонскиот прволигаш Брегалница одигра одлично и ја декласира Дубочица, тим од Србија, на денешниот пријателски натпревар со 5-1. Тимот на Горан Здравков прикажа ефикасна игра.


Стрелци на головите за Брегалница беа Андерсон, Робакидзе и Селмани во првиот дел и Канформ и Ѓорѓиев во второто полувреме.

Гостите од Србија во финишот постигнаа почесен погодок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови