Connect with us

Брегалница и Беласица ремизираа (1-1) во Дојран

Брегалница и Беласица ремизираа 1-1 на тест дуелот кој се одигра на стадионот во Нов Дојран.

Брегалница прва дојде до погодок на мечот, и тоа од пенал. Во 37. минута капитенот Ристе Наумов во извонреден продор изби сам пред голот на Беласица, беше соборен од Христијан Чукарски што за главниот судија значеше удар од белата точка и црвен картон за дефанзивецот на струмичани. 

Пеналот во 39. минута успешно го реализираше Мартин Стојанов за водство од 1-0 на „сините“. Сепак, само три минути подоцна Беласица успеа да го израмни резултатот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови