Connect with us

Брајтон сака да го доведе Окслејд – Чемберлен од Ливерпул

Англискиот премиерлигаш Брајтон, од кој гигантите обично купуваат фудбалери, сака да доведе фудбалер од Ливерпул. Раководството на клубот размислува за ангажман на крилниот напаѓач на Ливерпул, Алекс Окслејд-Чемберлен.


Неговиот договор на „Енфилд“ истекува на крајот од сезоната и логично е да се претпостави дека „црвените“ би се согласиле на договор сега. Во исто време, сепак, менаџерот Јирген Клоп поради повреди не може да се потпре на голем број играчи и сериозно ги користи услугите на Окслејд-Чемберлен.

29-годишниот Англичанец во досегашниот дел од сезоната одигра 10 натпревари за Ливерпул.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови