Connect with us

Борусија Дортмунд го сака Дони ван де Бек во тимот

Холандскиот интернационалец Дони ван де Бек повторно е пред одлука да замине од „Олд Трафорд“. Тој никако не добива шанса да стане првотимец во составот на „црвените ѓаволи“ и смета дека тоа влијае негативно на неговата кариера.


Дони ван де Бeк е под договор со Јунајтед до летото 2025 година, но оваа сезона одигра само седум првенствени натпревари со просечни помалку од десет минути.


Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд е заинтересиран да го доведе Ван де Бек во Германија и да му даде шанса за ревитализација на кариерата. Но, менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник, сака Холанѓанецот да остане во клубот. Конечната одлука сепак треба да ја донесе самиот фудбалер, за кој е заинтересиран и Њукасл.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови