Connect with us

Борнмут и Манчестер Јунајтед дадоа по два гола, а освоија само по бод (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед и втор натпревар по ред одигра 2-2. По дербито со Ливерпул на „Олд Трафорд“, тимот на Ерик тен Хаг ремизираше со ист резултат и на гости против Брентфорд.

Соланке го доведе Брентфорд во водство во 16.минута, а израмни Бруно Фернандеш во 31.минута.

Сепак, Џастин Клајверт пет минути подоцна повторно му донесе предност на Брентфорд.

Во вториот дел, „црвените ѓаволи“ стигнаа до реми (2-2) со голот од пенал на Бруно Фернандеш во 65.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови