Connect with us

Борнмут го понижи Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед на домашен терен доживеа понижувачки пораз (0-3) од Борнмут. Само неколку дена откако го победи Челси во дербито, тимот на Ерик Тен Хаг одигра срамно против следниот ривал.

Борнмут тоа знаеше да го искористи. Соланке уште во петтата минута го отвори резултатот, Билинг зголеми на 0-2, а третиот гол го постигна Сенеси.

Шефилд Јунајтед го победи Брентфорд со 1-0, Вулверхемптон и Нотингем Форест ремизираа 1-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови