Connect with us

Борха Кордоба се приклучи на подготовките на Кит Го (ФОТО)

Колумбиецот со македонски пасош Александер Борха Кордоба пристигна во Пехчево и се приклучи на подготовките на Кит Го.

Тој треба да биде квалитетно засилување за Кит Го на дефанзивните позиции за пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Исток.

Кордоба во првиот дел од сезоната настапуваше во редовите на прволигашот Борец, а претходно беше член и на Работнички, Македонија ЃП и на Пелистер.

Фудбалерите на Кит Го од четврток подготовките ќе ги реализираат во својата база во Пехчево. Во сабота (6. февруари) е закажан пријателскиот натпревар со Осогово.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови