Connect with us

Борец и Работнички одиграа 2-2 на контролата во Велес

Борец и Работнички одиграа 2-2 на пријателскиот натпревар што се одигра во Велес. Тренерите Горазд Михајлов и Ратко Достаниќ ја распоредија минутажата на поголем број фудбалери давајќи им можност да се наметнат со својата игра.
Борец поведе со голот на Радоњиќ во 27.минута, а израмни Петковски во 39.минута. Во вториот дел уште по еден гол на двете страни, а стрелец за Работнички беше Ломба.
Работнички на 25.јануари ќе го одигра следниот пријателски натпревар против второлигашот Тиквеш во Скопје.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови