Connect with us

Бонучи: Не сум во конфликт со тренерот Фишер

Дефанзивецот на Унион Берлин, Леонардо Бонучи, ги коментираше гласините за конфликт со тренерот на тимот Урс Фишер.


„Со него комуницирам секој ден, овде бев добро примен. Заедно бараме излез од оваа ситуација. Секако дека сакам да играм што е можно повеќе, но секој мора да вложи максимални напори за да ги заштити интересите на тимот“, изјави Бонучи.

Фудбалерот беше бесен поради отсуството на натпреварот од Лигата на шампионите со Наполи (0-1) и побара од главниот тренер да ја објасни својата одлука.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови