Connect with us

Болоња освои бод против Наполи (ВИДЕО)

Наполи без Елиф Елмас, кој не настапи поради жолти картони, одигра 2-2 на гостувањето против Болоња. Новиот шампион имаше водство од 0-2, со головите на Виктор Осимен во 14. и во 54.минута, но Болоња успеа да се врати и да ремизира.

Луис Фергусон намали, а Лоренцо Де Силвестри постигна израмнувачки погодок во 84.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови