Connect with us

Бод за Реал на гости кај Бетис (ВИДЕО)

Реал Мадрид одигра 1-1 на гостувањето кај Бетис и сега има само еден бод предност пред Џирона која има дуел против Барселона.

Џуд Белингам повторно беше стрелец за „кралевите“ и го доведе Реал во водство во 53.минута.

Сепак, со прекрасниот гол на Аитор Руибал во 66.минута, Бетис успеа да израмни и да освои еден бод.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови