Connect with us

Без Миовски и без Алиоски против Азербејџан

Фудбалската репрезентација на Македонија утре го пречекува Азербејџан во последниот пријателски натпревар оваа година. Тимот на Благоја Милевски нема да биде комплетен, ќе недостигаат Бојан Миовски и Езгјан Алиоски.

“Нема да бидеме комплетни. Ќе недостига Бојан Миовски поради повреда, а го ослободивме за овој меч и Езгјан Алиоски”, изјави селекторот Милевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови