Connect with us

Без капитенот Стефан Ристовски на стартот од Лигата на нации

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе биде и без капитенот Стефан Ристовски на првите четири натпревари од Лигата на нации.Тој нема да го предводи националниот тим на четирите натпревари на стартот од Лигата на нации. Ристовски има контузија на стапалото и ќе мора да одмори дваесетина дена.

Од приватни причини побарал ослободување и Ердал Ракип, а селекторот од претходно ги ослободи Аријан Адеми и Адис Јаховиќ. Подолг период ќе отсуствува и Тихомир Костадинов кој правеше операција на коленото.

“За жал нема да можеме да сметаме на капитенот Стефан Ристовски, ќе имаме и уште неколку отсуства, но ќе добијат шанса сите други фудбалери”, изјави селекторот Благоја Милевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови