Connect with us

Бесните играчи на Реал скршиле камера и нападнале член на обезбедувањето

Фудбалерите на Реал Мадрид ги загубија нервите по мечот со Валенсија (2-2), кој заврши со скандал. Судијата Хесус Хил Манцано отсвири крај кога топката леташе во шеснаесетникот на домаќинот, а секунда подоцна Белингем со глава ја упати во мрежата за триумф. Нормално, голот беше поништен и тоа го разбуди бесот кај играчите на Реал.


По судирите на теренот следеа и жестоки и бесни реакции во тунелот кон соблекувалните и во микс зоната за интервјуа, откри новинарот од „Окко“, Павел Грунберг.

„Во зоната за блиц интервјуа, Винисиус Жуниор и Рудигер налетаа на официјалните лица на Валенсија. Бразилецот дури и удри член на обезбедувањето за кој рече дека го навредувал.

„Што велиш? Дека сум глупав, а? Дали сум глупав? Дали ми се смееш?“ – извика Винисиус, кого соиграчите го влечеа кон соблекувалната.

Неколку секунди подоцна, Антонио Рудигер и Аурелиен Чуамени збеснаа, а тој со карате потег ги шутна камерата и банерот каде се снимаа интервјуата и ги скрши.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови