Connect with us

Беласица го промовираше Робсон да Силва како големо засилување за Првата лига (ВИДЕО)

Новиот прволигаш Беласица го претстави првото големо засилување по враќањето во елитата. Нов фудбалер на „кенгурите“ е бразилскиот интернационалец Робсон да Силва.

Фудбалерот за врска доаѓа од редовите на Македонија ЃП, а се карактеризира со одличен преглед на играта и силен и прецизен удар. Тој беше стрелец на неколку прекрасни голови од слободен удар во изминатиот шампионат.
Робсон да Силва денеска и официјално е претставен како ново засилување на Беласица на стадионот „Младост“ во Струмица.
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови