Connect with us

Беласица го назначи Васе Беќаров за нов тренер

Македонскиот прволигаш Беласица одлучи да го назначи искусниот стратег Васе Беќаров за нов шеф на стручниот штаб. Беќаров, шест години беше тренер на Кожуф, селектор на У-17 репрезентацијата на Македонија, како и селектор на аматерската репрезентација на Македонија.


„Чест, задоволство и голема обврска е да се биде шеф на стручниот штаб и да се води еден клуб со голема традиција и реноме како струмичка Беласица. Благодарност до управата за укажаната доверба и поддршка која ја добив. ФК Беласица заслужува прволигашки статус и ние заедно секојдневно ќе се бориме за тоа“, изјави Беќаров.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови