Connect with us

Барди стрелаше за Трабзонспор во ремито кај Анкарагучу (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна гол во ремито (1-1) на Трабзонспор на гости кај Анкарагучу. Тој одигра одличен меч, а го круниса и со погодок за водство од 0-1 во 70.минута.
Сепак, само четири минути подоцна беше досуден пенал за домаќинот, а Цигерчи го израмни резултатот на 1-1.


По ова коло следува пауза во првенството на Турција поради Светското првенство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови