Connect with us

Баерн Минхен сака да го доведе Рафаел Варан

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Рафаел Варан, влезе во трансферните планови на Баерн Минхен за зимата. Баварците ќе се засилат со централен дефанзивец, а една од опциите е францускиот интернационалец.


Варан го загуби своето стартно место на „Олд Трафорд“ и не би имал ништо против промена на средината.

Проблем за евентуален трансфер ќе биде платата на дефанзивецот. Тој моментно заработува околу 17 милиони фунти по сезона во Манчестер Јунајтед, а Баерн не сака да му плати толку.

Рафаел Варан од почетокот на сезоната има осум натпревари и еден постигнат гол во дресот на „црвените ѓаволи“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови