Connect with us

Арнаутовиќ влезе во историјата на ЛШ, му беа потребни 4740 дена за повторно да даде гол

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ постигна гол на натпреварот меѓу Бенфика и Интер кој заврши 3-3.


Со тој гол, поранешниот играч на Вердер, Стоук, Вест Хем и на Болоња влезе во историјата како играч на кој му требаше најдолго повторно да постигне гол во Лигата на шампионите.

Арнаутовиќ, играјќи за Вердер во декември 2010 година, тој постигна гол против Интер, а од тогаш поминаа 4740 дена, што е најдолгиот интервал во Лигата на шампионите во историјата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови