Connect with us

Араухо во последниот напад донесе победа за Барселона (ВИДЕО)

Барселона триумфално мина низ Сан Себастијан и славеше со 0-1 против Реал Сосиедад, а стрелец на голот беше Роналд Араухо буквално во последниот напад.

За неколку сантиметри ја мина и ВАР-проверката, откако со удар со глава постигна погодок по уфрлувањето на Илкај Гундоган.

Барселона сега има 27 бода, четири помалку од лидерот Џирона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови