Connect with us

Англичаните слават во Неапол, Роналдо немаше милост за Лихтенштајн (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Англија го доби дербито против Италија во Неапол со 1-2 и по -првото коло е на врвот во нашата група. Деклан Рајс го отвори резултатот во 13.минута, а Хари Кејн од пенал зголеми на 0-2 во 44.минута.

Регрегуи даде гол за надеж за „аѕурите“, но, сепак, победата им припадна на Англичаните.

Босна и Херцеговина беше успешна против Исланд и славеше со 3-0, со двата гола на Раде Круниќ и погодокот на Дедиќ.

Данска со 3-1 ја совлада Финска, а Португалија немаше проблеми против Лихтенштајн и победи со 4-0, со два гола на Кристијано Роналдо кој го одигра рекордниот 197. настап во репрезентацијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови