Connect with us

Алиоски со гол првенец за Ал Ахли (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го постигна првенецот за Ал Ахли. Тој стрелаше од пенал во 77.минута од мечот против Ал Хазем.

Џани Алиоски беше прецизен од белата точка и намали на 1-2, а Паулињо донесе израмнување за Ал Ахли.

Advertisement

Facebook

Тимови