Connect with us

Александар Трајковски со триумф дебитираше за Алборг

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски ја стартуваше одисејата во првенството на Данска. Тој дебитираше за Алборг, а неговиот нов тим славеше триумф (2-3) на гости против Виборг.

Трајковски влезе во игра како резерва во 76.минута и ја почувствува атмосферата во данскиот шампионат. Се очекува многу брзо да се наметне во новиот тим и да добива многу поголема минутажа отколку претходно во шпанскиот прволигаш Мајорка.

Advertisement

Facebook

Тимови