Connect with us

Ал-Итихад со огромна понуда за Мохамед Салах

Ал-Итихад со огромна понуда ќе се обиде да го убеди раководството на Ливерпул да им го продаде Мохамед Салах. Клубот од Џеда ќе понуди речиси 100 милиони евра за 31-годишниот Египќанец.

31-годишниот Салах е под договор со Ливерпул уште две години, до летото 2025 година, а моментната вредност на напаѓачот изнесува околу 65 милиони евра. Тој во последниот период изразува незадоволство од политиката на клубот, но и од резултатите на тимот, кој нема да игра во Лигата на шампионите.

Ако трансферот се оствари, ќе го направи Салах најскапиот фудбалер во историјата на лигата на Саудиска Арабија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови