Connect with us

Ако Струга ТЛ го елиминира Слован Братислава, следи дуел со подобриот од мечот Флора Талин – Целје

Македонскиот првак Струга Трим Лум го доби потенцијалниот ривал и за второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Доколку стружани успеат да го елиминираат Слован Братислава, што ќе биде мошне тешка задача, во следната рунда ќе се сретнат со победникот од дуелот меѓу Флора Талин (Естонија) и Целје (Словенија).


Струга ТЛ би била домаќин на реваншот, а првиот меч би се играл на теренот на противникот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови