Connect with us

Академија Пандев ги продаде ТВ правата за наредните три сезони на „Спортклуб“

Македонскиот прволигаш Академија Пандев објави дека ги продаде ТВ правата на регионалниот спортски телевизиски канал „Спортклуб“. Струмичкиот клуб, заедно со Шкендија, одбија да бидат дел од пакетот со сите останати прволигаши во преговорите со „Спорт Арена“. Всушност, ФФМ преговара во име на клубовите.

„На наше огромно задоволство објавуваме дека oд наскоро домашните натпревари на ФК Академија Пандев ќе одат во живо на регионалниот спортски телевизиски канал „Спортклуб“. ФК Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во нашата држава кој самостојно ги продаде ТВ-правата на регионална телевизиска куќа. Договорот е веќе потпишан и важи за домашните куп и првенствени натпревари за наредните три сезони, почнувајќи од тековната 2021/22, 2022/23 и 2023/24 сезона!“, објавија од клубот.

Advertisement

Facebook

Тимови