Connect with us

Шкендија се загрева: ТОП 5 голови од пресметките со Вардар… (ВИДЕО)

Во очекување на големата дерби пресметка од Првата македонска фудбалска лига меѓу Шкендија и Вардар денеска под Шара, тетовци како „загревање“ промовираа видео материја со најдобрите пет погодоци на тимот од дуелот против „вардарци“.

Во преден план „бомбите“ на Арменд Алими кој секогаш против Вардар знае како да погоди…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови