Connect with us

Заедно, и во добро и во лошо (ФОТО)

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен падна во бесознание на теренот на мечот против Финска на Европското првенство. Судијата Ентони Тејлор го прекина дуелот, а лекарите на двете селекции се обидуваат да го вратат во живот.

Сите фудбалери со солзи во очите. Данските репрезентативци застанаа крај својот соиграч како жив штит, да го покријат од фоторепортерите и да му дадат поддршка во неопходните моменти. Заедно, и во добро и во лошо. Суров момент за покажување на заедништвото.

Ериксен доживеа срцев удар на теренот. Го одведоа во најблиската клиника каде ќе продолжи борбата за неговиот живот.

Advertisement

Facebook

Тимови