Connect with us

За малку тепачка: Емери и Сампаоли во жесток клинч на пријателски меч (ВИДЕО)

Олимпик Марсеј и Вилјареал одиграа пријателски натпревар на кој славеше францускиот тим со 2-0. Но, мечот на „Велодром“ го одбележаа тензии, а посебно напнато беше на почетокот на второто полувреме кога црвен картон доби фудбалерот на Вилјареал, Хуан Фојт.

Унаи Емери, тренерот на Вилјареал, прво влезе во вербална војна со судијата, а потоа му се пушти и на Хорхе Сампаоли, стратегот на Олимпик Марсеј. Тренерот на францускиот тим се налути и сакаше физички да го нападне својот колега.

Advertisement

Facebook

Тимови