Connect with us

Втора лига Запад: Силекс, Вардар и Воска според планот

Лидерот на табелата во Втората лига Запад, тимот на Силекс, оствари нова победа во шампионатот совладувајќи го Тетекс во Кратово со 3-1. Домаќинот ја заврши работата веќе по првиот дел. Сашо Дуков беше двоен стрелец, а погоди и Јордан Серафимовски. Тетекс намали преку Дамјан Масевски во второто полувреме.


Вардар славеше на гости против Беса со 0-1. Стрелец на победничкиот гол беше Филип Петковски во 78.минута од дуелот.

Воска Спорт сепак го чува второто место на табелата со победата (1-2) на гости против Велешта. Елмир Алији и Наум Вељаноски донесоа предност за Воска, а Ермин Анруши го постави конечниот резултат.

Охрид Лихнидос го совлада Гостивар со 4-2, а Кораби го победи Кадино со 1-3, со головите на Блерон Муча, Ујкан Муча и на Абдулвахит Мурати.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови