Connect with us

ВИДЕО: Тоа што го промаши Сеферовиќ – не може ни Вернер?!

Швајцарскиот репрезентативец Харис Сеферовиќ промаши празен гол од десетина метри и пропушти да донесе триумф за Бенфика на „Камп Ноу“. Во последната минута од судиското продолжение, напаѓачот на Бенфика можеше да и донесе голема победа на Бенфика. Сега португалскиот тим треба да чека триумф на Баерн Минхен против Барселона и со победа над Динамо Киев да оствари пласман во нокаут фазата од ЛШ.

Ова што го промаши Сеферовиќ – не може ни Тимо Вернер…

Advertisement

Facebook

Тимови