Connect with us

Црвена Звезда го освои Купот на Србија (ВИДЕО)

Црвена Звезда освои двојна круна во Србија „Црвено-белите“ во финалето на Купот на Србија, го совладаа Партизан со 2-1, со головите на Александар Катаи.


Најдобриот играч на Црвена Звезда во 26. минута донесе водство за својот тим, а израмни Урошевиќ по еден час игра. Сепак, Катаи повторно беше фактор на одлука откако постигна втор гол во 72.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови