Connect with us

Сите голови на Гранде Пандев за Македонија (ВИДЕО)

Горан Пандев и официјално потврди дека заминува во фудбалска „пензија“. Стави крај на блескавата 20-годишна кариера која со кратки паузи речиси идентично траеше и во националниот тим.

Одигра најмногу натпревари за Македонија, вкупно 122, постигна најмногу голови (38) и ја одведе нашата репрезентација на Европско првенство.

Во пресрет на новиот натпревар со Грузија, дефинитивно најважниот во националниот тим го постигна во Тбилиси, на плејоф мечот за пласман на ЕВРО 2020. Ја фрли во делириум целата нација…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови