Connect with us

Шкупи убедливо поразен од Лех Познањ (ВИДЕО)

Лидерот на табелата во Првата македонска лига, тимот на Шкупи, доживеа убедлив пораз (4-1) на првиот тест во Анталија. Составот на Гоце Седлоски налета на порасположен противник и беше поразен.

Ника Квекешкири во 34.минута го отвори резултатот, а само четири минути подоцна Антонио Милиќ зголеми на 2-0.

Филип Марчвински во 54.минута постигна трет гол за Лех Познањ, а Шкупи потоа намали преку Марјан Радески во 69.минута. Последниот погодок на мечот беше дело на Максим Шекала.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови