Connect with us

Сасуоло го сопре налетот на Јувентус (ВИДЕО)

Сасуоло му го нанесе првиот пораз на Јувентус во новата сезона од Серија А. „Старата дама“ загуби со 4-2 во дуелот во кој блескаше Доменико Берарди.

Арманд Лориент го отвори резултатот во 12.минута, а девет минути подоцна Вина си постигна автогол за израмнување.

Сепак, Доменико Берарди во 41.минута му донесе нова предност на Сасуоло.

Федерико Киеза во 78.минута израмни на 2-2, но Пинамонти само четири минути подоцна повторно донесе позитива за домаќинот. На крајот, Гати си постигна неверојатен автогол и го потврди триумфот на Сасуоло во судиското продолжение.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови