Connect with us

Ренова ги обнови договорите со Гафури, Седики и со Абдула

Македонскиот прволигаш Ренова се подготвува за новата сезона и се надева дека ќе биде резултатски многу поуспешна од минатата кога едвај го задржа статусот во елитата откако во бараж меч по изведување пенали го елиминира второлигашот Охрид Лихнидос.


Тренерот Ќатип Османи сака да задржи дел од најискусните. Раководството ги слуша неговите барања и ја обнови соработката со капитенот Арѓент Гафури, искусниот играч за врска Бурим Садики и со дефанзивецот Џелил Абдула. Тие остануваат во редовите на „гипсарите“ и следната сезона.

Претходно, Ренова го ангажираше и Александер Борха, а се раздели со напаѓачот Ален Јашароски со кого не најде заеднички јазик за продолжување на договорот.

Advertisement

Facebook

Тимови