Connect with us

Рашфорд го искрши својот Ролс Ројс вреден 700.000 евра (ВИДЕО)

Маркус Рашфорд денеска е на насловните страници на англиските медиуми бидејќи доживеа сообраќајна несреќа.


Тој го искрши својот скап Ролс Ројс по победата на Јунајтед над Барнли, а за среќа не беше повреден.


На социјалните мрежи се појавија и фотографии од местото на настанот, а бројни извори потврдија дека Англичанецот не добил ниту гребнатинка и дека се ќе биде во ред, и дека ќе игра на следниот натпревар.


Англиските медиуми тврдат дека автомобилот на Рашфорд вреди над 700.000 евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови