Connect with us

Работнички го победи Вардар на денешниот тест

По подолг период дуел меѓу градските ривали Работнички и Вардар во пријателски натпревар. Славеа “романтичарите” со 2-1.

Гандо Бијала во втората минута го доведе Работнички во водство, а израмни Никола Величковски во 58.минута.

Победничкиот погодок за Работнички го постигна Марио Станковски со одличен шут од 15 метри во 74.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови