Connect with us

Првиот гол сезонава во ЛШ го даде, кој друг ако не – Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо не може да сопре со давање голови откако се врати во Манчестер Јунајтед. По двата гола за „црвените ѓаволи“ против Њукасл, португалскиот ас го постигна и првиот гол оваа сезона во Лигата на шампионите.

На асистенција на сонародникот Бруно Фернандеш, Роналдо од првиот шут кон голот на Јанг Бојс успеа да го совлада домашниот голман Давид Вон Балмос.

Advertisement

Facebook

Тимови