Connect with us

Промашување на годината во првенството на Србија (ВИДЕО)

На натпреварот од Суперлигата на Србија меѓу Пролетер и Нови Пазар се случи едно од најголемите промашувања во историјата на фудбалската игра. Ѓорѓе Башановиќ успеа да промаши од половина метар, и тоа празен гол на вториот дирек.

Advertisement

Facebook

Тимови