Connect with us

Новиот Вардар ремизираше без голови против Саса

Новиот Вардар, кој ќе треба низ второлигашка конкуренција да се избори за место назад во елитата, стартуваше со реми без голови против Саса. Тимот на Горан Симов е новоформиран, ќе треба очигледно малку повеќе време за да се воигра и да постигнува голови.

Саса беше рамноправен противник на овој тест – натпревар, а видливо беше дека двете екипи се уште не се во полна натпреварувачка форма.

Advertisement

Facebook

Тимови