Connect with us

Монако не реализира два пенали, Ница на крајот го казни (ВИДЕО)

Голманот Марцин Булка и стрелецот на победничкиот гол Џереми Бога ја носеа Ница до триумф (0-1) на гостувањето кај Монако.

Чуварот на мрежата одбрани два пенали, откако во 11. и во 55.минута ги сопре ударите од белата точка на Фоларин Балогун.

Во судиското продолжение, Џереми Бога во соло продор ја мина речиси комплетната одбрана на „кнезовите“ и постигна победнички гол за Ница, која сега е лидер на табелата во Лига 1 со 12 бода.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови