Connect with us

Миовски од пенал му донесе триумф на Абердин и во моментов е најдобар стрелец во Шкотска

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжува со одлични игри во првенството на Шкотска. Тој го постигна единствениот погодок во триумфот од 1-0 против Данди Јунајтед.

Миовски стрелаше од пенал во 37.минута и стигна до 11 гола во првенството. Со тоа е најдобар стрелец во првенството на Шкотска заедно со Антонио Чолак од Глазгов Ренџерс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови