Connect with us

Милан Ристовски стрелец за Спартак Трнава

Македонскиот репрезентативец Милан Ристовски беше стрелец на гол за Спартак Трнава на гости против Тренчин (0-2) во првенството на Словачка.


Ристовски го постигна водечкиот гол за Спартак Трнава во 27.минута, а настапи во 74.минута.

Спартак Трнава е второпласиран на табелата со 18 бода, четири помалку од лидерот Слован Братислава кој има и меч помалку.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови