Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Вардар е повторно на врвот, откако Гостивар киксна дома и одигра само 1-1 против Детонит Плачковица. Тимот на Горан Здравков одигра квалитетно против лидерот и го симна од првата позиција, каде сега пак се „црвено-црните“.


Воска и Беласица остварија сигурни победи дома, како и Беса.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 13.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот на Детонит Плачковица, Горан Здравков.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 13.КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ДИМИТАР ЃОРГИЕВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 2. НИКОЛА РИСТЕСКИ (ВАРДАР)
 3. АЈРАДИН ЦУЦУЛИ (ВОСКА)
 4. АЛЕКСАНДАР МИЛУШЕВ (БЕЛАСИЦА)
 5. ЃОРЃИ ТАНУШЕВ (ГОСТИВАР)
 6. КРИСТИЈАН НИКОЛОВСКИ (ВАРДАР)
 7. ИВАН НАСТЕВСКИ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 8. ДАНИЕЛ РАДОЈЧИЌ (БЕЛАСИЦА)
 9. ПЕТАР ЉАМЧЕВСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 10. ФИТОН АДЕМИ (БЕСА)
 11. ИЗАИР ЕМИНИ (ВОСКА)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОРАН ЗДРАВКОВ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови