Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Дарко Мицевски (Вардар)

Вардар стигна до втората победа оваа сезона откако го совлада Работнички со 0-1 во градската пресметка на стадионот „Борис Трајковски“. Капитенот треба да пример за сите во тимот, па така Дарко Мицевски одигра и како стопер во поголем тек од натпреварот против Работнички, успешно ги сопре нападите на противникот заедно со ветеранот Ненад Мишковски, а на крајот и донесе триумф од пенал за „црвено-црните“.

МАКФУДБАЛ го избра Дарко Мицевски за најдобар играч на 11.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови