Connect with us

МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Марио Крстовски (Академија Пандев)

Академија Пандев оствари многу важен триумф (2-1) над Македонија ЃП во битката за опстанок во елитата. Стрелец на победничкиот гол беше Марио Крстовски во 86.минута. На асистенција на Ѓорѓи Стоилов од левата страна, тој реагираше голгетерски и успеа да ја затресе мрежата на „лавовите“. 

Погодокот на Марио Крстовски во изборот на МАКФУДБАЛ е најубав во 21. коло на Првата фудбалска лига на Македонија.

Advertisement

Facebook

Тимови